İG YAZİLİM HAKKIMIZDA

I.G YAZLIM LID ŞTI
Tekstilin içinden gelen insanlar olarak şunu gördük.

Tekstilin diğer sektörlere göre çok farklı ve tamamen kendine özgün bir yapısı var. Çok sayıda girdisi, çıktısı, çok fazla değişkeni olduğunu Her an her şeyin değiştiğini Hiçbir şeyin tam standardı olmadığını vs..

work, typing, computer

İ Tex hakkında

  • İ Tex Müşterilerine ne sağlıyor;
  • Türk Tekstilinin en önemli sorunu planlama mantığının kavranamamış olmasıdır.
  • İşler baştan planlanmazsa; sorunlar ön göremediği için, tıpkı doğal felaketlerde olduğu gibi iş işten geçtikten sonra çözüm aranma ya başlanacaktır. Plansızlık ve düzensizlik kısa sürede ciddi bir kaos ortamı oluşturmaktadır. Sonuç olarak; işletmeler etkili yönetilemez, girdiği kaostan çıkamaz hale gelmektedir. Türk tekstilinin en önemli sorunu budur.
  • Geliştirdiğimiz görsel planlama modülleri işletmelere ve çalışanlara planlamanın ne olduğunu, nasıl etkin kullanılacağı öğretmekte ve işletmeleri kaos ortamından kurtarmaktadır.
office, business, colleagues
misyonumuz

I.G bilgisayar yazılım Hiz. San. ve Tic LTD. Şti, 03.03.2008 yılında kurulmuş ve faaliyetlerine Ulutek (Uludağ Ün. Teknopark) teknoloji geliştirme merkezinde devam etmektedir.

I.G firması I-Tex markası ile tekstil firmalarına yönelik akıllı fabrika sistemleri geliştirmektedir. Alfa tekstil, Hantaş Tekstil, Bezmez Tekstil, Rekor Dokuma, Sts tekstil, Usk tekstil, Dersiyon Tekstil, Sabuncular Tekstil, Maslina Tekstil gibi Bursa’nın önemli firmalarında uygulamaları çalışmaktadır. Firmamız ayrıca saha otomasyon sistemlerinde ve elektronik devre tasarımlarında da faaliyetlerine devam etmektedir. Firmamız direk eleman çalıştırmak yerine, iş paylaşımı mantığında ile çalışmaktadır.
Firmamız yazılımı kendi bünyesinde geliştirmekte, pazarlama, eğitim, saha otomasyon sistemleri, donanım desteği ve elektronik kartların tasarımı ve geliştirmesi konularında ya bayilik vermekte ya da tüzel ve veya şahıslarla iş paylaşımı mantığında ile çalışmaktadır.
vizyonumuz

Bizler bu işe sadece bir yazılım olarak bakmadık, bakamazdık. Çünkü:

  • Birişletmenin özellikle bir tekstil işletmesinin günümüz rekabet şartlarında mücadele edip ileriye gidebilmesi ancak kurumsal bir yapıya kavuşması ile mürnkündür.
  • Kurumsallığın ancak; proses ve işleyişlerin disipline edilerek standartlaşması, şeffaflaşması, yönetilebilir hale gelmesi ve çalışandan ne beklendiğinin, görev ve sorumluluklarının ortaya konulması ile sağlanabilir.
  • Buçokzor sürecin bizim gibi işin tüm detaylarına hakim, konuya bilimsel gözle bakabilen, ERP ve dolayısı ile yönetim bilimlerin mantığını hakim kişiler tarafından geliştirilebileceğini gözlemlediğimiz için bu işe gönül verdik.
  • Sonuç olarak; tekstili bilmekte tek başına yetmiyordu yönetim biliminin gerçeklerini de hakim olmanız da gerekiyordu. Hayatını yönetim bilimlerini işletmelerde uygulamaya adamış bir insan olarak bu seviyeye sahiptik. Bunun ödülü olarak; müşterilerimizi çok kısa sürelerde kurumsal bir yapıya kavuşturmayı başardık. Sadece yazılım desteği vermiyoruz aynı zamanda müşterilerimize yönetim danışmanlığı desteği de veriyoruz.
  • Şuan yirmiye yakın müşteri yazılımımızı başarı ile kullanmaktadır.
İŞİNDE UZMAN

Çalışanlarımızla tanışın

Aytuğ SEVİNÇ
Yazılımcı
Tuğgün SEVİNÇ
YAZILIMCI + EĞİTMEN
Yiğit ASLAN
Web designer